ସୁରକ୍ଷା ଘେରାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଠେଲା ବାଲା ସହ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଲେ ରାହୁଲ, ପଚାରିଲେ – ଭାଇ ଭୋଟ କାହାକୁ ଦେବ, ତ ମିଳିଲା ଏହି ଜବାବ

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

ନିର୍ବାଚନ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ଭୋଟର ମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପକ୍ଷରେ କରିବା ପାଇଁ ନେତା ମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉପାୟ ଆପଣାଉଛନ୍ତି । ଏହା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବି ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଚାରରେ ଲାଗି ଯାଇଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିବା ଏକ ଘଟଣା ବହୁତ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି । କହିବାକୁ ଗଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦେବଭୂମିକୁ ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠି ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ସ୍ମୃତି ତାଜା ହୋଇଗଲା ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଚାର କରିବା ସମୟରେ ସୁରକ୍ଷା ଘେରାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଏକ ଠେଲା ବାଲା ପାଖକୁ ଗଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ବାଦାମ ଏବଂ ଚିକି କିଣି କରି ଖାଇଲେ । କହିବାକୁ ଗଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏହିଭଳି ଉପାୟ କରି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହ ସିଧା ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଘଟଣା ୨୦୧୭ର ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟର ଅଟେ ଓ ସେତେବେଳେ ସେ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ବି ପଚାରିଥିଲେ ।

ଠେଲା ବାଲାଙ୍କୁ ରାହୁଲ ଦେଲେ ୫୦ ଟଙ୍କା

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଠେଲା ବାଲା ଠାରୁ ୩୦ ଟଙ୍କାର ବାଦାମ ଏବଂ ୨୦ ଟଙ୍କାର ଚିକି କିଣିଲେ ଓ ୫୦ ଟଙ୍କାର ନୋଟ ଦେଲେ । କଂଗ୍ରେସର ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ନିଜ ସାମ୍ନାରେ ଦେଖି ଠେଲା ବାଲାକୁ ବିଶ୍ଵାସ ହିଁ ହେଲା ନାହିଁ । କହିଦେଉଛୁ କି ଠେଲା ବାଲାର ନାମ ଶିବଶଙ୍କର ଅଟେ ।

ଟଙ୍କା ଦେବା ପରେ ରାହୁଲ ପଚାରିଲେ, ଭୋଟ କାହାକୁ ଦେବ ଭାଇ’ ?

ଏହା ପରେ ରାହୁଲ ଶିବଶଙ୍କରଙ୍କୁ ଥଟ୍ଟା କରି ପଚାରିଲେ କି ଭାଇ ଭୋଟ କାହାକୁ ଦେବ ? ଏହି କଥା ଶୁଣି ଶିବଶଙ୍କର ହସିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଉତ୍ତର ଦେଲେ ନାହିଁ । ଏହା ଯେତେବେଳେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆସିଲା ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଏହା ଉପରେ ନିଜର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ରାୟ ଦେଲେ । କିଛି ଲୋକମାନେ କହିଲେ କି ଶିବଶଙ୍କର ଏଥିପାଇଁ କିଛି ଉତ୍ତର ଦେଲେ ନାହିଁ କାରଣ ସେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ଦେବେ । କିନ୍ତୁ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହିଭଳି ଖବର ତ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳେ ।

ଆଗକୁ ଅଛି ଲୋସଭା ନିର୍ବାଚନ

କହିଦେଉଛୁ କି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ଚରଣର ଭୋଟିଙ୍ଗ ୧୧ ଏପ୍ରିଲକୁ ହେବ । ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ୭ ଟି ଚରଣରେ ହେବ ଓ ଏହାର ଫଳାଫଳ ୨୩ ମେ ରେ ବାହାରିବ । କହିଦେଉଛୁ କି ଏଥର ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଭୟାନକ ଯୁଦ୍ଧ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ।


ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

Reply