ପଞ୍ଜାବର ଏହି ଝିଅ ଘରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କଲେ ପ୍ରବେଶ, ରାତା – ରାତି ହେଈଗଲେ କୋଟିପତି

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

ପଞ୍ଜାବର ଏକ ପରିବାରରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସାକ୍ଷାତ ଅବତାର ନେଇଛନ୍ତି । କହିବାକୁ ଗଲେ ପଞ୍ଜାବର ଏହି ପରିବାର ଉପରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦରେ ସେମାନେ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିଦେଉଛୁ ।

ଏହା ଅଟେ ପୁରା ମାମଲା

ପଞ୍ଜାବର ବଠିଣ୍ଡା ଜିଲ୍ଲାର ଗ୍ରାମ ଗୁଲାବଗଢରେ ଏକ ଗରିବ ପରିବାର ଝିଅ ଜଣକ ଲଟେରୀ ଜିତିଛି । ସେହି ଝିଅର ନାମ ଲଖବିନ୍ଦର ଅଟେ । ଲଖବିନ୍ଦରର ପିତା ପରମଜିତ ସିଂହ ହୋମଗାର୍ଡ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଆୟ ଦ୍ଵାରା ଘରର ଖର୍ଚ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ଚାଲିଥାଏ । ଲଖବିନ୍ଦରର ବୟସ ୧୭ ବର୍ଷ ଅଟେ ଏବଂ ସେ +୨ରେ ପଢୁଛନ୍ତି । ଲଖବିନ୍ଦରର ତିନି ଭାଇ ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି । ଲଖବିନ୍ଦରର ଗୋଟିଏ ବଡ ଭାଇ, ଗୋଟିଏ ବଡ ଭଉଣୀ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଭାଇ ଅଛି । ପୁରା ଘରେ ଆୟ କରୁଥିବା ମାତ୍ର ଜଣେ ଅଟନ୍ତି ।

ଲଖବିନ୍ଦରକୁ ଯେତେବେଳେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିୟୁରେ ଲଟେରୀ ଜିତିବା ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା ତେବେ ସେ କହିଲେ କି, ଦୀପାବଳିର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଫୋନ ଆସିଲା କି ସେ ଏହି ବର୍ଷର ଦୀପାବଳି ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହା ଶୁଣିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଖୁସିର ଠିକଣା ନଥିଲା । ପୁରା ପରିବାର ଏହି କଥା ଶୁଣି ଖୁସି ହେଲେ ।

କେମିତି କିଣିଥିଲେ ଲଟେରୀ

ଲଖବିନ୍ଦରର ଆଗକୁ କହିଲେ କି ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ ସେ ନିଜ ମାଙ୍କ ସହିତ ବଜାର ଯାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ଦୋକାନରେ ଲଟେରୀ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବାର ଦେଖିଲେ । ଏବଂ ସେ ମସ୍ତିରେ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଏକ ଲଟେରୀ ଟିକେଟ କିଣି ନେଲେ । ଦୀପାବଳିର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଫୋନ ଆସିଥିଲା କି ସେ ୧.୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଲଟେରୀ ଜିତି ଯାଇଛନ୍ତି ।

ଲଖବିନ୍ଦରର କହିଲେ କି ସେ ଏହି ଟଙ୍କାରେ ପ୍ରଥମେ ଗୋଟିଏ ଘର କିଣିବେ । ଏବଂ ବାକି ଟଙ୍କାରେ ନିଜର ଏବଂ ନିଜ ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କର ପଢାରେ ଲଗାଇବେ । ଲଖବିନ୍ଦରର ଗତ ୧୨ ବର୍ଷ ହେବ ଟିକେଟ କ୍ରୟ କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର କେବେ ବି ଲଟେରୀ ଲାଗି ନଥିଲା । ଲଖବିନ୍ଦରର ଭାଗ୍ୟ ଭଲ ଥିଲା କି ମସ୍ତି ମସ୍ତିରେ ସେ କୋଟିପତି ହୋଇଗଲେ ।


ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

Reply