ବିଶ୍ଵର ଦିଗ୍ଗଜ ନେତାମାନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ, ପିଏମ ମୋଦୀ ହେଲେ Facebook ରେ ବିଶ୍ଵର ସବୁଠୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା, ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ଏହି ନେତା

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନେତା ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି । ସେ ବିଶ୍ଵର ବଡ ବଡ ନେତାମାନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଫେସବୁକରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ବହୁତ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି । ଫେସବୁକ ସୋସିୟଲା ନେଟୱର୍କିଂ ୱେବସାଇଟ ତରଫରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ହିଁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ୱାର୍ଲ୍ଡ ଲୀଡର୍ସ ଅନ ଫେସବୁକ ନାମକ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାର ଭାରତୀୟ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ନିଜର ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ୪.୩୫ କୋଟି ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଲାଇକ କରାଯାଇଛି । ଏବଂ ତାଙ୍କର ଆଧିକାରିକ ପେଜକୁ ୧.୩୭ କୋଟି ଲୋକାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଲୋକପ୍ରିୟତା ମାମଲାରେ ସେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ଫ

ଏହି ରିପୋର୍ଟର ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ଫ ଅଛନ୍ତି । ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ଫଙ୍କର ପର୍ସନାଲ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ୨.୩୦ କୋଟି ଲୋକମାନେ ଲାଇକ କରିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ କି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ଫ ପେଜ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ସଂବାଦର ସଂଖ୍ୟା ୮.୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ । ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଜର୍ଡନର ସୁଲ୍ତାନ ଅବ୍ଦୁଲ୍ଲାହଙ୍କର ପତ୍ନୀ ଅଟନ୍ତି ।

କେତେକ ନେତା ନେଇଛନ୍ତି ବିଜ୍ଞାପନର ସାହାରା

ଫେସବୁକ ନିଜର ପୋସ୍ଟ ଏବଂ ପେଜକୁ ପ୍ରୋମ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କେତେ ନେତାମାନେ ବିଜ୍ଞାପନର ସାହାରା ନେଇଛନ୍ତି । ଫେସବୁକ ବର୍ତ୍ତମାନ ହିଁ ନିଜର ଏଲ୍ଗୋରିଦ୍ମରେ ଚେଞ୍ଜେସ କରିଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଟ୍ରମ୍ଫ ଫେସବୁକ ପେଜ ତରଫରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ହଜାରରୁ ବି ଅଧିକ ବିଜ୍ଞାପନ ପୋସ୍ଟ କରାଯାଇ ସାରିଛି ।

ଏହିଭଳି ହୋଇଥିଲା ଅଧ୍ୟୟନ

ଏହି ରିପୋର୍ଟ ‘କ୍ରାଉଟଟୈଂଗଲ ଟୂଲ’ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଟୁଲ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ୯୬୨ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପେଜରେ ରାଷ୍ଟ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଏବଂ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଥିଲା । ସବୁ ବର୍ଷ ଓର୍ଲ୍ଡ ଲୀଡର୍ସ ଅନ ଫେସବୁକ ରିପୋର୍ଟ ଜାରୀ କରାଯାଇଛି ।

ଅନ୍ୟ ସୋସିୟାଲ ମିଡିୟାରେ ବି ଛାଇଛନ୍ତି ମୋଦୀ

ଫେସବୁକ ଛଡା ଅନ୍ୟ ସୋସିୟାଲ ମିଡିୟା ପ୍ଲେଟଫର୍ମ ଉପରେ ବି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ଜାଦୁ ବି ଚାଲିଛି । ଏବଂ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଇଂସ୍ଟାଗ୍ରାମ ଉପରେ ବି ବହୁତ ଫେମସ ଅଟନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟର ଉପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ୪ କୋଟି ୭୦ ଲକ୍ଷ ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଫଲୋଅର୍ସ କରାଯାଇଥାଏ । ଯେତେବେଳେ କି ଇଂସ୍ଟାଗ୍ରାମ ଉପରେ ପାଖାପାଖି ୧୯.୯ ମିଲିୟନ ଫଲୋଅର ଅଛନ୍ତି ।


ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

Reply