ଜେଟ ଏୟାରୱେଜ କୁ ବଞ୍ଚେଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏମିତି ଯୋଗାଡ କଲେ ୩୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ SBI ଠାରୁ ମାଗିଲେ କି ଅନୁମତି

ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

ବନ୍ଦ ହେବା ଉପରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି ଏୟାରଲାଇନ କମ୍ପାନୀ । କିନ୍ତୁ ଜେଟ ଏୟାରୱେଜକୁ ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଦିଗରେ କମ୍ପାନୀର କିଛି କର୍ମଚାରିମାନେ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଅନୁସାରେ ସେମାନେ ବାହାରର ନିବେଶକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଫଣ୍ଡ ଏକାଠି କରିଛନ୍ତି । ଏୟାରଲାଇନର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଏକ ସମୂହ ଏସବିଆଇକୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ପତ୍ରରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଓ ବାହାରର ନିବେଶକମାନେ କମ୍ପାନୀର ପ୍ରବନ୍ଧନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ନେବା ପାଇଁ ବୋଲି ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମାଗିଛନ୍ତି ।

ସୋସାଇଟୀ ଫର ୱେଲଫେୟର ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆନ ପାୟଲଟ୍ସ (SWIP) ଓ ଜେଟ ଏୟରକ୍ରାଫ୍ଟ ମେଂଟନେଂସ ଇଂଜିନିୟର୍ସ ୱେଲଫେୟର ଏସୋସିଏଶନ (JAMEWA) ସଂଘ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇଛନ୍ତି । ସଂଘ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିଛନ୍ତି କି କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟର ଆୟକୁ ଏୟାରଲାଇନରେ ଲଗାଇବେ ଓ ଉତ୍ପାଦକତା ବଢାଇବେ ।

ଏସବିଆଇର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଲେଖାଯାଇଥିବା ସଂଯୁକ୍ତ ପତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି, ‘ଆମର ଆରମ୍ଭ ଅନୁମାନ ଅନୁସାରେ, ପ୍ରକଲ୍ପିତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷୀୟ କର୍ମଚାରୀ ଷ୍ଟାଫ ଅନରଶିପ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ମ (ଈଏସଓପୀ) ରେ କର୍ମଚାରିମାନଙ୍କର ସମୂହରେ ଯୋଗଦାନ ୪୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ । ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି କି ବିଭିନ୍ନ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ସମୂହଙ୍କ ସହିତ ବ୍ୟାପକ ଚର୍ଚା ପରେ ଏହା ନିସ୍ପତି ନିଆ ଯାଇଛି, ଏହା ସହିତ ସେହି ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ବି ଚର୍ଚା କରା ଯାଇଛି । ଯେଉଁମାନେ ଅତୀତରେ ବିଭନ୍ନ ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରବନ୍ଧନ ପଦରେ ରହିଥିଲେ ।

ପତ୍ରର କୁହାଯାଇଛି କି,‘ ଆମେ ମାନୁଛୁ କି ଏୟାର ଲାଇନକୁ ସାଥ ବିରାସତରେ ମିଳିଥିବା ମୁଦ୍ଦା ସାମିଲ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଉଚ୍ଚ ପରିଚାଳନ ଲାଗତ କର୍ମଚାରିମାନଙ୍କର ଦରକାର ଠାରୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟା, ପ୍ରତିକୁଳ ବିକ୍ରେତା / ପଟ୍ଟେ ବୁଝାମଣା ଓ ପ୍ରତିକୁଳ କରଜ / ଇକ୍ୱିଟୀ ଅନୁପାତ ସାମିଲ ଅଛି ।

ଜେଟ ଏୟାରୱେଜର କରଜଦାତା ଏସବିଆଇ ଅନୁସାରେ ଏୟାରଲାଇନ ନିଜର ପାର୍ଟନରଶିପକୁ ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ବୋଲି ଲଗାଉଛି । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଏୟାରଲାଇନକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ୮୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର କରଜ ସୁଝି ପାରିବ ।


ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପଢିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ

Reply